oferty

Wymiana klawiszy do laptopa

Klawisze komputera przestaną działać, jeśli zostaną zanieczyszczone kurzem, pozostałościami lub obcymi materiałami. Aby zapobiec przyszłym problemom, przed przystąpieniem do wymiany klucza upewnij się, że system operacyjny jest zgodny ze sterownikiem klawiatury. Po wymianie klucza wyczyść klucz i otaczający go obszar oraz wymień zacisk ustalający.

Wymień wózek i podkładkę klucza
Jeśli klawiatura laptopa ma klawisz, który odpadł, musisz wymienić karetkę i podkładkę klawisza. Elementy te są utrzymywane razem przez plastikowe klipsy zwane zawiasami. Znajdują się one pod każdym kluczem i muszą być włożone w określonej orientacji, aby działały prawidłowo. Spacja jest szczególnie podatna na wypadanie, ale można ją łatwo naprawić, umieszczając drut w kształcie litery V między środkiem klawisza a podkładką.

Oczyść obszar wokół klucza
Upewnij się, że regularnie czyścisz obszar wokół wymiany klucza laptopa. Użyj wilgotnej ściereczki lub ściereczki z mikrofibry, aby usunąć luźny brud lub brud. Jeśli nie masz ściereczki z mikrofibry, sprawdzi się każda miękka ściereczka. Jeśli nie chcesz używać ściereczki z mikrofibry, możesz również użyć ręcznika papierowego. Upewnij się jednak, że ściereczka jest wilgotna, aby uniknąć zarysowania klawiszy.

Sprawdź sterownik klawiatury systemu operacyjnego
Jeśli klawiatura nie działa, możesz mieć problem ze sterownikiem klawiatury. Należy pamiętać, że aktualizacja sterownika może rozwiązać problem. Można to zrobić, przechodząc do Menedżera urządzeń i klikając prawym przyciskiem myszy klawiaturę. Możesz także użyć funkcji Cortana, aby otworzyć tę sekcję.

Ponownie zainstaluj zacisk ustalający klucza
Aby wymienić klucze w laptopie, upewnij się, że ponownie założyłeś klips podtrzymujący klucz. Znajdują się one na podstawie klawiatury i są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​klawiszy. Jeśli brakuje klipsa ustalającego klucze, można go łatwo ponownie zainstalować, najpierw wyjmując klucz z podstawy. Następnie należy wcisnąć klucz w środek ustalacza.

Wymień podkładkę klucza
Jeśli masz laptopa z uszkodzonym kluczem, może być konieczna wymiana podkładki klucza. Aby to zrobić, wyjmij uszkodzony klucz i umieść go w odpowiednim gnieździe. Możesz użyć plastikowego narzędzia do podważania, aby to ułatwić, takiego jak karta kredytowa lub spudger. Możesz również potrzebować wykałaczki lub patyczka do czyszczenia rowków wokół klucza. Jeśli klucz utknął w gnieździe, możesz użyć pęsety, aby wyjąć karetkę.

Uziemić się przed naprawą
Przed rozpoczęciem pracy na komputerze upewnij się, że się uziemiłeś. Uziemienie polega na dotknięciu metalowego elementu, aby uniknąć elektryczności statycznej. Ważne jest, aby to zrobić przed rozpoczęciem pracy na komputerze, nawet jeśli rzadko dotykasz metalowego elementu. Ten krok ochroni Twoje ręce i komputer przed potencjalnym porażeniem prądem.

Więcej: https://www.laptopkey.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *